roma tatil rehberi

Dünya'nın en meşhur şehirlerinden birisi olan Roma tatilciler için çok özel imkanlarıda yanında sunuyor. Dünya sanat eselerinin yüzde altmışının bu şehirde olabilecegi uzmanlarca söyleniyor. Modası, yemekleri, kültürü ile Roma herkesi büyülemeye devam ediyor, ayrıca binlerce yıldır rağbet gören bir şehir olmasıda son derece etkileyici bir gizem oluşturuyor. Roma tatiline çıkmak herkesin mutlaka istedigi tatil destinasyonlarından birisidir.

Bu şehirde Kolezyum denilen savaş alanlarında, yapılarda dövüşler, gladyatör savaşları yapıldıgı bilinirdi. Meydanları, tarihi eserleri ile bu şehiri görmeye gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Via Condotti caddesinde İtalya markalarını ve cafelerini, restourantlarını görebilirsiniz. Prada, Armani, Valentino gibi ünlü markaların şehri olan Roma modanın başkenti olarak kabul edilmektedir. Pizza kuleside her yıl yüzbinlerce turistin ilgisini çeken bir başka yapıdır.

Bu şehirde pizza ve makarna yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Roma yurtdışı turları hakkında bilgi için sitemizi www.tatilin.net'i takip etmenizi tavsiye ederiz.

No comments:

Post a Comment